Тілесність і сімейні сценарії

Тіло відображає сімейні і навіть родові сценарії – звички, традиції, базові цінності, ставлення, стосунки, емоції…

Я це відслідкувала у взаємодії з власною тілесністю. Моя історія почалася задовго до народження, але почну з підліткового віку. В цей час мама урочисто вручила свій сценарій боротьби з тілом. Сьогодні, крізь призму часу, це виглядає як покарання свого тіла, якоюсь мірою насилля.

Види боротьби були різними –

 • боротьба з надлишковою вагою, лінню,
 • заборони на істинні бажання,
 • зниження чуттєвості,
 • пригнічення емоцій.

З точки зору родових сценаріїв все зрозуміло, — люди, які пережили війну, біль втрат, голод, відбудову, тоталітарність, важку фізичну працю, не могли собі дозволити розкіш слухати себе, відчувати, бути самим собою, розслаблятися, проявляти свободу, в тому числі тілесну.

Часи змінюються і нам подарована можливість вибору й усвідомленості. Тому сьогодні я вчуся бути самою собою, прислухатися до потреб тіла і, по можливості, задовольняти їх, бути чуттєвою, відреаговувати емоції тут і зараз, а не тоді, коли вже не актуально, або терпіти несила.

Любов до себе, в тому числі й до тіла почалася з танцювально-рухової терапії. Я вчилася інтуїтивно відчувати простір, рухатися в своєму ритмі, зупинятися й залишатися в собі без будь-якої провини. Танець подарував свободу, прийняття всього, що я роблю без критики, осуду та ідеалізування, а головне, – без боротьби із самою собою. Я почала відчувати, що таке справжня жіноча сексуальність та її глибину, справжню жіночу силу у слабкості, гнучкості та спонтанності. Я навчилася заземлятися завдяки тілу – сканувати реальність такою, як вона є, без додумувань та фантазій. Моє тіло сьогодні дякує мені за те, що я припинила боротьбу з ним, а просто подарувала безумовну любов!

З любов’ю, Олена Тіунова

Опубликовано olenatiunova

Олена Тіунова - практикуючий психолог, PhD, кандидат психологічних наук, авторка та ведуча освітнього курсу "Основи арттерапії"

2 комментария на “Тілесність і сімейні сценарії

 1. Дякую за таку цікаву і надихаючу розповідь! Якщо дозволите, я маю питання, яке, навіть трохи ширше за підняту тему. Якщо зрозуміти проблему і змінювати себе, чи можна також донести це до рідних? Наприклад, до партнера, або згаданих батьків. На словах вони можуть погоджуватися, що так, проблема є, і це недобре. Але вони не вірять, що її можна вирішити. Наче вважають це щось за поколінєву естафету, яку просто треба взяти, а потім передати далі.

  Нравится 1 человек

  1. Дякую за відгук!!! Думаю, можемо змінюватися тільки ми самі. Всі інші, навіть дуже близькі люди, мають самостійно прийняти рішення щодо власних змін. Інколи нам дуууже хочеться допомогти близьким, єдине, що ми можемо зробити — надати підтримку, але не нав’язувати власну думку. До цього треба кожному самостійно дозріти… В психотерапії люди дозрівають)

   Нравится 1 человек

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: