Поріг як символ

Поріг є одним із найбільш енергетично потужних місць. Джозеф Кепмбелл цю точку визначає моментом відповіді на виклик і прийняття рішення стати на шлях Героя. Той, хто перетнув поріг вирушає у подорож і проживає свої випробування.


Виявляється, перетнути поріг не так просто, і я це щодня спостерігаю у своїй практиці. Це те ж саме, що ви робите крок, стрибаючи з моста. В цій точці найважче. З одного боку внутрішній поклик, бажання, ілюзії, ейфорія, бажання пізнати нове і свободу, з іншого – страх втрати, руйнування, хаосу, невідомості. Ніхто не знає, що знаходиться за твоїм порогом. Ось декілька значень порогу.

  • За порогом знаходиться новий рубіж, нова територія, невідома, невизначена, непередбачувана. Примарна земля обітована.
  • Поріг – досягнення зовнішніх меж зони вашого комфорту. Вихід за поріг – вихід із зони комфорту. Тому все стає важким, складним, небезпечним.
  • Поріг є фатальною рисою, — ви не можете повернутися назад. (Ні одна народжена дитина не змогла повернутися у загублений рай – лоно своєї матері). Одного разу переступивши поріг, для вас є тільки одна можливість – йти вперед.

Отже поріг, це момент, коли ви збираєтеся ступити на нову і складну територію, на якій ви раніше не бували і звідки неможливо повернутися назад. І саме в цьому місці ваш звичний спосіб мислення вас підведе, адже знає тільки різні версії того, що відбувалося. Воно не може створювати нові реальності. Отже одне із головних практичних завдань подорожі – трансформація свідомості, набуваючи мудрості і хоробрості.

Поспостерігайте за собою, перебуваючи в стані знаходження на порозі. Чи не занадто ви там засиділися? («Треба ще одні курси, навчання пройти, я стану більш розумним, впевненим, буду точно знати, що мене чекає за тим порогом»). Насправді, ви ніколи не знатимете, що вас чекає, і як ви поведетеся в конкретній ситуації.

З досвіду можу лише констатувати, для того щоб перейти межу порогу, потрібна мужність, впевненість у тому, куди ви йдете, досвід емансипації (якщо маєте залежності, це зробити непросто), чуття себе і хороше заземлення (зв’язок з реальністю і можливість опиратися на себе), гнучкість і спонтанність (здатність адаптуватися до нових умов) і, звичайно, творчість, оскільки на новій території не завадить створити власну НОВУ ЗОНУ КОМФОРТУ! 

З любов’ю, Олена Тіунова

Опубликовано olenatiunova

Олена Тіунова - практикуючий психолог, PhD, кандидат психологічних наук, авторка та ведуча освітнього курсу "Основи арттерапії"

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: