КОНТАКТНА ІМПРОВІЗАЦІЯ і ЯКІСТЬ СТОСУНКІВ

У 50-х роках минулого століття світ перевернула вибухова теорія прив’язаності Джона Боулбі. Виявляється, тип стосунків у ранньому дитинстві, прийняття значущими дорослими нас як окремої цінної істоти закладає основу всіх подальших значущих контактів.

Добре, скажете ви, не всі мами вміли дати надійну здорову прихильність своїй дитині, що тепер, забути про хороші якісні прив’язаності в житті, — з партнером, сім’єю, близькими людьми, бізнес-партнерами, з роботою, грошима? Зовсім ні.

Виявляється, це можливо корегувати через усвідомлення, психотерапію, зміну звичних старих моделей взаємостосунків на нові. Наприклад, старі моделі — поверхові, залежні, в яких немає близькості, нові — глибокі, чуттєві, зацікавлені, зі свободою проявлятися не тільки в рамці контакту. До речі, послідовниця, Джона Боулбі, Мері Ейнсворд через експериментальні дослідження виявила, — чим більш безпечною, надійною і якісною є прив’язаність, тим більше в людини є можливість легко сепаруватися, досліджувати світ. Тобто більше свободи віддалятися і наближуватися!!!

Я прихильниця не надто багато говорити на цю тему, а відслідковувати її через власну тілесність, тобто живий контакт з групою, чуття опори, своїх границь і водночас довіри, прийняття, емоційності, свободи проявлятися спонтанно. Контактна імпровізація — вид окремого танцю, але для мене це — чудова практика для відпрацювання навичок бути в контакті з Іншим, але з опорою на себе. Не будучи танцівницею, а психологом, я використовую найпростіші прийоми заземлення, імпровізації в русі з іншим, дослідження себе через контакт.

Рекомендовано всім, хто хоче

  • зустрітися з власною тривогою і водночас прожити її в русі,
  • розвивати власну аутентичність,
  • навчитися довіряти, приймати і відпускати,
  • бути спонтанним, відчути внутрішню свободу,
  • розслабитися і набути нового ресурсу для змін.

Чекаю у групі в суботу, 24 квітня 14.00-18.00 за адресою Тернопіль, Князя Острозького 4. Одяг зручний.

Пишіть, дзвоніть 098 463 95 80.

З любов’ю, Олена Тіунова

Опубликовано olenatiunova

Олена Тіунова - практикуючий психолог, PhD, кандидат психологічних наук, авторка та ведуча освітнього курсу "Основи арттерапії"

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: