5 ВАЖЛИВИХ СПРАВ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДО НОВОГО РОКУ

  1. Підсумки. Пригадати усі значущі події та досягнення за рік і зафіксувати бодай найменші успіхи. Це може бути отриманий диплом, зустріч, проект, і навіть нова корисна навичка! Уявіть, за цей рік, ви навчилися говорити: «Ні!» Значить цей рік став визначальним у вибудовуванні власного комфортного простору. Свої маленькі успіхи і великі досягнення можна записати у щоденник, розмістити як цікавий колаж у арт-буці, або просто пригадати. Така практика дає відчуття наповненості та цінності певного періоду життя.
  2. Позбутися мотлоху. Можна поприбирати в помешканні, викинути, або віддати непотрібні речі, які так і не згодилися протягом цього року. Простір має бути комфортним і не перевантаженим лишніми непотрібними речами. Приймаючи рішення позбутися старого мотлоху, ви вчитеся на «таскати» по життю старі історії, борги, образи, сором, в яких давно термін придатності закінчився.
  3. Завершити справи. Новий рік — хороший привід вийти з токсичних стосунків, здати звіти, віддати борг, сказати людині те, про що давно хотіли, або просто поставити крапку, завершивши те, що мало місце в цьому році. Якщо цього не зробити, ви далі будете орієнтуватися на Глобальні плани, а конкретне зроблене втратить свою цінність. І нехай ця конкретна справа має значення тільки для вас, а не для всього світу, — це також важливо.
  4. Привітати себе з успішним прожитим роком. Думаю, визнати себе успішним і подумати, чого насправді хочеться для себе в цей особливий святковий час (для здоров’я, відпочинку, насолоди, справжньої радості) є набагато ціннішим, ніж будь-які грамоти, медалі, титули. Якщо ви даєте собі достатньо визнання щороку, ви зробите все, щоб гордитися собою в наступному. Бо гонитва за визнанням іншими має небезпеку втрати чуття себе.
  5. Записати свої мрії, плани, цілі на наступний рік. Це допомагає визначитися з власними бажаннями і спрямуванням енергії, ресурсів на їх реалізацію. Можна все життя блукати по лісі, а можна визначитися із стежкою і вийти з нього.

Друзі, щиро вітаю вас з прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами! Бажаю креативності у всьому — в стосунках, побуті, професійній діяльності. Кожен рік є унікальний, а цей запам’ятається як трансформаційний. Де є трансформації, там є зміни. Ставлення до змін визначає якість нашого життя. Нехай ваше життя буде наповнене щастям!

З любов’ю, Олена Тіунова

Опубликовано olenatiunova

Олена Тіунова - практикуючий психолог, PhD, кандидат психологічних наук, авторка та ведуча освітнього курсу "Основи арттерапії"

%d такие блоггеры, как: